Stwórz nowe powiadomienie cenowe

Gigaprogram FED – gwałtowna reakcja rynku złota

Autorem artykułu jest Aleksander – opublikowano w kategorii Komentarze rynkowe TavexNews dnia 09.04.2020
Cena złota (XAU-PLN)
9455,57 PLN/oz
  
- 172,66 PLN
Cena srebra (XAG-PLN)
115,06 PLN/oz
  
- 2,38 PLN
Gwałtowna reakcja rynku złota na gigaprogram FED

Rezerwa Federalna Stanów Zjednoczonych w dalszym ciągu emituje ogromne ilości dodatkowej gotówki, aby wesprzeć amerykański system finansowy.

2,3 BILIONA dolarów od FED

W czwartek Amerykański Bank Centralny oznajmił, że zapewni pożyczki w wysokości oscylującej w okolicach 2,3 biliona USD wszystkim firmom dotkniętym pandemią COVID-19 – to bagatela 2 300 miliardów dolarów!

„Obecnie kwestią priorytetową jest dla nas zaradzenie kryzysowi zdrowia publicznego, opieka nad chorymi oraz ograniczenie dalszego rozprzestrzeniania się koronawirusa.” – powiedział w oświadczeniu Przewodniczący Zarządu Rezerwy Federalnej, Jerome H. Powell. „Rolą Rezerwy Federalnej jest zapewnienie jak największej stabilności w tym trudnym okresie ograniczonej działalności gospodarczej, a nasze dzisiejsze działania pomogą w realizacji tego celu, aby ewentualne ożywienie było jak najbardziej energiczne.” – dodał.

Wzrost cen złota nieunikniony

Ostatnie ogłoszenie banku centralnego znacząco wpłynęły na ceny złota, przekraczając wartość 1735 USD / oz. Analitycy towarowi oznajmili wcześniej, że będą oni „stali murem” za złotem, ponieważ banki centralne na całym świecie starają się poprawić płynność na swoich rynkach finansowych.

Jim Wyckoff, Starszy Analityk Techniczny w Kitco.com powiedział, że inwestorzy powinni zapomnieć o „analogiach bazuki” w stosunku do poprzednich miar stymulujących i dodał, że ostatnie ogłoszenie Rezerwy Federalnej jest kolejną „bombą atomową płynności”. „Bodziec o wartości 2,3 bln USD oznacza, że Rezerwa Federalna „wchodzi all-in”, a następnie kawałek po kawałku liczy na ustabilizowanie gospodarki USA i powrót na właściwe tory w jak najkrótszym czasie”, powiedział Jim.

Najnowsze ogłoszenie Rezerwy Federalnej mocno podsumowuje cały „dziki” marzec. W trzech dotychczas wypuszczonych komunikatach Amerykański Bank Centralny zdążył już sprowadzić stopy procentowe do zera i wprowadzić nieograniczone ilościowe środki łagodzące. Na domiar złego liczba zarejestrowanych bezrobotnych w USA, którzy zgłosili się po zasiłek, przekroczyła rekordowy poziom 6 mln osób.

Opracowanie na podstawie artykułu kitco.com.

Możesz chcieć również przeczytać