Stwórz nowe powiadomienie cenowe

Koronawirus i problemy Apple windują cenę złota

Autorem artykułu jest Aleksander – opublikowano w kategorii Komentarze rynkowe TavexNews dnia 19.02.2020
Cena złota (XAU-PLN)
9234,28 PLN/oz
  
+ 81,47 PLN
Cena srebra (XAG-PLN)
124,30 PLN/oz
  
+ 5,24 PLN
Problemy Apple i epidemia koronawirusa: cena uncji złota przekroczyła 1600 dolarów!

Dla wielu analityków przekroczenie przez złoto ceny 1600 $ za uncję było tylko kwestią czasu i w momencie, w którym ta prognoza się sprawdziła, Ci sami analitycy twierdzą, że złoto może jeszcze drożeć!

Problemy kwartalne w Apple

Od wtorku możemy obserwować równomierny wzrost cen złota, co prawdopodobnie jest skutkiem narastającego niepokoju wśród inwestorów po tym, jak na „własnej skórze”, a w zasadzie swoich portfelach inwestycyjnych, zaczęli oni odnotowywać wpływ rozprzestrzeniającej się epidemii koronawirusa na globalną ekonomię. Jednym z efektów takiego stanu rzeczy jest niedawno wydane przez Apple oświadczenie, w którym amerykańskie gigant poinformował, że ich przychody nie pokryją się z wytycznymi dla pierwszego kwartału. Firma technologiczna stwierdziła, że produkcja i sprzedaż spadły właśnie ze względu na niszczycielskie działania koronawirusa.

„Rynek złota tylko czekał na niepokojące oświadczenie tak dużego gracza, który tym samym wystrzeli ceny kruszcu do góry” – skomentował Phillip Streible, Główny Strateg ds. Rynku w Blue Line Futures – i dodał, że wygląda na to, iż nastroje na rynkach akcji zaczynają się zmieniać, co konsekwentnie wspiera wzrost cen złota. Zauważył też, że wyceny na rynkach akcji są od dłuższego czasu niezgodne z rzeczywistością, a potencjalna korekta może być znaczących rozmiarów. Zapytany o to, jak wysoko może według niego wzrosnąć cena za uncję złota, przewiduje początkowy opór na poziomie 1620 $, a jako kolejną barierę – 1650 $.

Epidemia koronawirusa w świetle złota

Bart Melek, Szef Strategii Towarowej w TD Securities, jest bardzo optymistycznie nastawiony co do wzrostu cen złota, ustalając tym samym cel na poziomie aż 1700 $ za uncję. W najbliższym czasie spodziewa się jednak oporów w okolicach 1614 $ i 1632 $ za uncję oraz dodaje, że informacje o kondycji Apple nie będą jedynymi złymi, jakie w ciągu następnych dni będzie nam dane usłyszeć.

„Będziemy obserwować większą płynność kapitału i większą niepewność. Podejrzewam, że w razie potrzeby banki centralne, a nawet rządy, będą gotowe poprawić płynność na rynkach, aby wesprzeć wzrost ekonomiczny, co wyjdzie z korzyścią dla złota.” – komentuje.

Colin Cieszynski, Główny Strateg ds. Rynku w SIA Wealth Management, stwierdził, że przekroczenie kolejnej rekordowej bariery ceny złota sprawia, iż w jego opinii ten szlachetny kruszec może wkrótce kosztować nawet 1670–1680 $ / 1 oz. Dodał również, że z zaciekawieniem przygląda się temu, jak epidemia koronawirusa wpływa na światową ekonomię i na to, jak banki centralne będą w stanie zareagować w obliczu potencjalnych słabości.

W całym tym szaleństwie wzrostu cen złota warto pamiętać, że nawet mimo wydania oświadczenia giganta takiego jak Apple, mnóstwo ekspertów zauważyło, że pełny wpływ epidemii koronawirusa na ekonomię pozostaje nadal nieznany.

Cena złota (XAU-PLN)
9234,28 PLN/oz
  
+ 81,47 PLN
Cena srebra (XAG-PLN)
124,30 PLN/oz
  
+ 5,24 PLN

Możesz chcieć również przeczytać