Stwórz nowe powiadomienie cenowe

Nieprawdopodobne odkrycie złota o wartości 100 000 USD!

Autorem artykułu jest Aleksandra Olbryś – opublikowano w kategorii Komentarze rynkowe TavexNews dnia 25.05.2020
Cena złota (XAU-PLN)
9244,66 PLN/oz
  
- 12,96 PLN
Cena srebra (XAG-PLN)
122,88 PLN/oz
  
- 3,91 PLN
Nieprawdopodobne odkrycie złota o wartości 100 000 USD!

Lokalne media we Francji podały do publicznej informacji wiadomość o niesłychanym odkryciu przez dwójkę francuskich dzieci. Wysłana do prowincjalnego, francuskiego miasteczka – w związku z obostrzeniami dotyczącymi COVID-19 – dwójka dzieciaków odkryła złoto warte 100 000 USD!

Niesamowite odkrycie dwójki dzieci we Francji

Zaledwie kilka dni po wprowadzeniu obostrzeń w związku z pandemią COVID-19, dwoje dzieci w wieku około 10 lat, podczas pobytu w domu w Vendome we Fracji (miasta oddalonego ponad 100 km od Paryża), znalazło dwie złote sztaby, owinięte w starych prześcieradłach. Niezwykłego odkrycia dzieci dokonały podczas budowy „fortu”, do którego przeszukały każdy kąt – dowiadujemy się z telewizji BFM.

„Dzieci zapytały ojca czego mogłyby użyć do budowy fortu. Opiekun poradził im, aby wykorzystały nieużywane prześcieradła babci. W pewnym momencie ich oczom ukazały się dwa ciężkie przedmioty.” – powiedział BFM licytator Philippe Rouillac.

Znalezisko o wartości stu tysięcy dolarów amerykańskich!

Tuż po częściowym zniesieniu obostrzeń ojciec dzieci skontaktował się z miejscowym licytatorem, który potwierdził autentyczność złotych sztabek – waga każdej z nich oscyluje w okolicach jednego kilograma!

Sztabki złota zostaną wystawione na aukcji 16 czerwca za pośrednictwem domu aukcyjnego Rouillac w Vendome. Ich wartość szacuje się na około 100 000 USD, z nadzieją, że zostaną sprzedane za co najmniej 87 000 USD.

Wiadomo, że złote sztabki pierwotnie były własnością babci dzieci od 1967 roku, jednak przed odkryciem rodzina oficjalnie uznawała je za zagubione. „Będziemy czekać, aż ceny złota nieco wzrosną” – powiedział Rouillac, zaznaczając, że spodziewa się wzrostu cen złota na początku czerwca. Na zakończenie zażartował, że dzieci powiedziały ojcu, że teraz będą mogły w końcu wybudować basen.

Opracowanie własne na podstawie artykułu kitco.com.

Cena złota (XAU-PLN)
9244,66 PLN/oz
  
- 12,96 PLN
Cena srebra (XAG-PLN)
122,88 PLN/oz
  
- 3,91 PLN

Możesz chcieć również przeczytać