Stwórz nowe powiadomienie cenowe

Perspektywy dla sektora wydobywczego – Mines and Money Online Connect

Autorem artykułu jest Aleksander – opublikowano w kategorii Komentarze rynkowe TavexNews dnia 05.07.2020
Cena złota (XAU-PLN)
9246,10 PLN/oz
  
- 15,12 PLN
Cena srebra (XAG-PLN)
123,20 PLN/oz
  
- 3,70 PLN
Perspektywy dla sektora wydobywczego – Mines and Money Online Connect

Pandemia COVID-19 zmusiła przedsiębiorców z niemal każdego sektora do zmian w dotychczasowym funkcjonowaniu, tak aby sprostały one oczekiwaniom nowej normalności.

Czy będziemy obserwować rozkwit sektora wydobywczego?

Bez zmian nie obyło się również w sektorze wydobywczym, o czym świadczą doniesienia z Mines and Money Online Connect – wirtualnej konferencji, podczas której najważniejsi gracze na rynku wydobywczym mieli okazję omówić najnowsze projekty, plany itp.

Na przestrzeni ostatnich dwóch tygodni, podczas konferencji, omawiane były najważniejsze kwestie, związane z sektorem wydobywczym na całym świecie. Konferencja pokazała, jak bardzo wzrosło zainteresowanie sektorem wydobywczym – mimo ostatnich wydarzeń, związanych z rozprzestrzenieniem się koronawirusa na całym świecie, wirtualnemu spotkaniu towarzyszył optymizm i nadzieja na lepsze jutro.

Wielu analityków i dyrektorów spółek wydobywczych jest zdania, że firmy powrócą zdecydowanie silniejsze niż niegdyś, szczególnie gdy widoczny jest wzrost przepływu kapitału. „Chciałbym myśleć, że dziś jest 10 razy łatwiej zebrać pieniądze, niż sześć miesięcy temu. I myślę, że każdy dyrektor w sektorze wydobywczym zgodziłby się ze mną w tej kwestii” – powiedział Ivan Bebek, Prezes firmy Auryn Resources.

Czy wysokie marże przyciągną nowych inwestorów do sektora wydobywczego?

Niebagatelne znaczenie dla sektora wydobywczego z pewnością mają marże, które ostatnio utrzymywały się na najwyższym od 2011 roku poziomie. Podczas konferencji inwestorzy zwrócili szczególną uwagę na to, że ceny złota zbliżają się do 1800 USD za uncję, a dla części analityków jest to dopiero zalążek hossy, która przyniesie sektorowi wydobywczemu wiele korzyści.

„Jeśli nie jesteś w branży wydobywczej długo, powinieneś jak najszybciej się uczyć i zacząć zdobywać pozycję, ponieważ jesteśmy na bardzo wczesnym etapie jednego z największych rynków hossy na przestrzeni ostatnich 30 lub 40 lat – zaznaczył Bebek. Z kolei Dan Oliver – założyciel Myrmikan Capital – oznajmił, że „Jak wiadomo, Fed była na fali szału zakupowego ze względu na pandemię COVID-19, dlatego cena równowagi rynkowej złota rośnie proporcjonalnie, a więc liczby, które aktualnie wpływają na ten bilans, są niezwykle wysokie”.

Cena złota (XAU-PLN)
9246,10 PLN/oz
  
- 15,12 PLN
Cena srebra (XAG-PLN)
123,20 PLN/oz
  
- 3,70 PLN

Możesz chcieć również przeczytać