Stwórz nowe powiadomienie cenowe

Podsumowanie kwartału Barrick Gold – jednego z największych producentów złota na świecie

Autorem artykułu jest Aleksandra Olbryś – opublikowano w kategorii Komentarze rynkowe TavexNews dnia 15.10.2020
Cena złota (XAU-PLN)
9448,43 PLN/oz
  
- 38,90 PLN
Cena srebra (XAG-PLN)
112,61 PLN/oz
  
- 1,82 PLN

Zgodnie z zapowiedzią, drugi co do wielkości producent złota na świecie – Barrick Gold, z główną siedzibą w Kanadzie – przygotował raport za trzeci kwartał 2020 roku. Wynika z niego, że firma jest bardzo zadowolona z wyników osiągniętych na przestrzeni ostatnich miesięcy, pomimo że w stosunku do roku ubiegłego produkcja spadła o niemal 11%.

Barrick Gold odporna na przeciwności

Firma Barrick Gold Corporation, o której pisaliśmy jakiś czas temu przy okazji najświeższych informacji o afrykańskim sektorze wydobywczym, oznajmiła w komunikacie prasowym, że w okresie od lipca do września wyprodukowała około 1,16 miliona uncji złota. Dla porównania w trzecim kwartale ubiegłego roku Barrick Gold Corporation wyprodukowała 1,3 miliona uncji.

Zamknięcie kopalni złota Porgera

Jednym z decydujących czynników mających wpływ na produkcję w trzecim kwartale 2020 roku jest kwietniowa decyzja o zamknięciu kopalni złota Porgera, zlokalizowanej w Papui-Nowej Gwinei. Władze kraju 25 kwietnia 2020 roku odrzuciły wniosek o przedłużenie wydobycia w kopalni – przede wszystkim z uwagi na kwestie związane z ochroną środowiska.

Nadzwyczajnie dobry kwartał

„Wyłączając kopalnię Porgera, produkcja złota w trzecim kwartale była o 3% wyższa w stosunku do produkcji w drugim kwartale. Do poprawy rezultatów z pewnością przyczyniły się lepsze wyniki Carlin i Pueblo Viejo po zamknięciu kopalni Porgera” – dowiadujemy się z raportu.

Choć w porównaniu do trzeciego kwartału 2019 roku Barrick Gold Corporation wydobyła mniej złota, firma odnotowała wysoką sprzedaż na poziomie 1,25 milionów uncji. Było to możliwe dzięki prawidłowej organizacji firmy i zgromadzeniu wystarczającej ilości zapasów złota. W porównaniu z trzecim kwartałem ubiegłego roku sprzedaż była o 5% niższa.

Możesz chcieć również przeczytać