Stwórz nowe powiadomienie cenowe

Proekologiczne deklaracje największego producenta złotej biżuterii na świecie

Autorem artykułu jest Aleksander – opublikowano w kategorii Komentarze rynkowe TavexNews dnia 04.06.2020
Cena złota (XAU-PLN)
9259,08 PLN/oz
  
+ 7,98 PLN
Cena srebra (XAG-PLN)
123,05 PLN/oz
  
- 3,41 PLN

Nieustannie pogarszający się stan naszej planety motywuje światowych producentów z różnych obszarów produkcyjnych do podejmowania kroków, które mogłyby wesprzeć politykę ekologiczną.

Pandora będzie używać złota i srebra w 100% pochodzących z recyklingu

Działania polegające na racjonalnym wykorzystaniu dostępnych zasobów podjął największy na świecie producent biżuterii, który ogłosił, że przy produkcji wyrobów jubilerskich zamierza wykorzystywać wyłącznie odzyskane złoto oraz srebro, aby do 2025 roku być neutralnym pod kątem emisji dwutlenku węgla.

We wtorkowym komunikacie prasowym Pandora – największa międzynarodowa firma, zajmująca się produkcją i sprzedażą biżuterii, założona w 1982 roku przez Per Enevoldsena – wydała oświadczenie, z którego wynika, że zaprzestaje używania nowo wybitego złota i srebra przez najbliższe pięć lat.

„Podjęte przez nas działania obniżą emisję dwutlenku węgla o 2/3 w przypadku srebra i ponad 99% w przypadku złota.” – dowiadujemy się z komunikatu prasowego.

Aktualnie Pandora do produkcji wyrobów jubilerskich wykorzystuje niemal 71% metali pochodzących z recyklingu. Według analityków z firmy, produkcja biżuterii ze złota i srebra pochodzących z odzysku zmniejsza emisję CO2, zużycie wody oraz ogranicza inne działania, które mają negatywny wpływ na środowisko. Wykorzystanie metali pochodzących z recyklingu nie pochłania tak dużych zasobów, jak produkcja biżuterii z nowo wydobytego złota i srebra.

Na podstawie przeprowadzonych badań analitycy z Pandory wyciągnęli wnioski, że produkcja biżuterii przy użyciu złota pochodzącego z recyklingu spożytkowuje około 600 razy mniej węgla niż proces wydobycia nowego kruszcu.

„Potrzeba przestrzegania zrównoważonych praktyk biznesowych staje się coraz ważniejsza, a firmy zobowiązane są do brania czynnego udziału w procederze, mającym na celu troskę o środowisko, w odpowiedzi na kryzys klimatyczny i wyczerpywanie się zasobów naturalnych. Od wielu lat Pandora w projektach uwzględnia metale, pochodzące z recyklingu. Teraz jesteśmy gotowi zrobić kolejny krok i całkowicie zaprzestać użycia nowo wydobytego srebra i złota przy produkcji naszej biżuterii. To kluczowe zobowiązanie, które będzie miało korzystny wpływ dla środowiska i sprawi, że nasza biżuteria nie będzie naruszała równowagi ekologicznej.” – oznajmił Alexander Lacik – dyrektor generalny Pandory.

Firma powiedziała, że ​​decyzja o wykorzystaniu wyłącznie metali szlachetnych, pochodzących z recyklingu, jest częścią ogłoszonych w styczniu, ambitnych planów dekarbonizacji. W tym roku Pandora zapowiedziała, że przy produkcji wyrobów jubilerskich, ​​będzie pozyskiwała energię elektryczną wyłącznie ze źródeł odnawialnych w dwóch zakładach rzemieślniczych, zlokalizowanych w Tajlandii.

Cena złota (XAU-PLN)
9259,08 PLN/oz
  
+ 7,98 PLN
Cena srebra (XAG-PLN)
123,05 PLN/oz
  
- 3,41 PLN

Możesz chcieć również przeczytać