Stwórz nowe powiadomienie cenowe

Raport UBP: Trzymajcie złoto w portfelach inwestycyjnych!

Autorem artykułu jest Aleksander – opublikowano w kategorii Komentarze rynkowe TavexNews dnia 28.04.2020
Cena złota (XAU-PLN)
9215,15 PLN/oz
  
+ 46,95 PLN
Cena srebra (XAG-PLN)
124,64 PLN/oz
  
+ 4,67 PLN
Raport UBP o tym, że warto posiadać złoto w portfelu inwestycyjnym

Według szwajcarskiego prywatnego banku Union Bancaire Privée (UBP) istnieje szansa, że złoto – w czasach bezprecedensowej polityki pieniężnej – będzie niezbędnym elementem w dobrze zdywersyfikowanych portfelach inwestycyjnych.

Kolejne rekordowe poziomy cen złota

Według prognoz szwajcarskiego banku cena uncji złota w niedalekiej przyszłości zmierzy się ze swoją rekordową wartością, która na chwilę obecną wynosi 1920 USD. “Sądzimy, że aktualna sytuacja na rynku złota jest doskonałą okazją zarówno strategiczną, jak i taktyczną do inwestycji w kruszec. Uważamy, że oto „podjęło wyzwanie” przekroczenia dotychczasowego rekordu 1920 USD za uncję, co prawdopodobnie nastąpi w niedalekiej przyszłości.” – taką informację można znaleźć w ostatnim raporcie UBP zatytułowanym „Fed policy lays the foundation for gold”.

Rezerwa Federalna w walce ze skutkami koronawirusa

Działania Rezerwy Federalnej, na której barkach w obecnej sytuacji spoczywa konieczność udzielenia jak największego wsparcia w walce z ekonomicznymi skutkami pandemii koronawirusa, będą bezpośrednią przyczyną “popchnięcia” ceny złota na rekordowy poziom.

„Od końca lutego Rezerwa Federalna nieprzerwanie prowadzi działania, które mają na celu wsparcie rynków finansowych w USA na nieznaną dotąd skalę. Jest to próba zapewnienia ciągłości funkcjonowania amerykańskich rynków kredytowych poprzez wprowadzenie do obrotu prawie 2 bilionów USD! dowiadujemy się z raportu UBP.

W działania mające na celu wsparcie gospodarki włączyły się również inne duże banki centralne, m.in.: Bank Japonii oraz Europejski Bank Centralny, które dołożyły własną cegiełkę, mającą poprawić sytuację na rynkach.

Biorąc pod uwagę wielkość zadłużenia globalnej gospodarki, które miało miejsce jeszcze przed rozpoczęciem kryzysu finansowego, spowodowanego pandemią koronawirusa, w połączeniu z bilionami dolarów wpuszczonymi do obiegu w ostatnich tygodniach, spodziewamy się, że ujemne realne (dostosowane do inflacji) stopy procentowe będą charakterystyczne dla rynków w przyszłości.” – stwierdzili w raporcie jego autorzy.

UBP sugeruje inwestować w fizyczne złoto

UBP zaleca ulokowanie swoich zasobów finansowych w fizycznym złocie, zamiast w funduszach inwestycyjnych typu ETF, zabezpieczonych złotem. „Mimo że inwestowanie w złoto w formie funduszów inwestycyjnych typu ETF staje się coraz bardziej popularne, nie jest to dobre rozwiązanie, ponieważ fizyczne złoto zawsze będzie miało przewagę nad niezabezpieczonymi obietnicami dostarczenia fizycznego kruszcu w przyszłości.” – przestrzega UBP.

Opracowanie na podstawie artykułu kitco.com.

O ryzykach związanych z zakupem złota z odroczonym terminem dostawy pisaliśmy również i my na łamach naszych artykułów. Jako jeden z największych sprzedawców złota inwestycyjnego w Polsce i Europie wiedziemy prym w podejściu, ażeby złoto fizyczne oferować od ręki – dlatego złoto inwestycyjne w Tavex jest zawsze dostępne. Zamówienia złożone online wysyłamy już w 24-48 godzin!

Cena złota (XAU-PLN)
9215,15 PLN/oz
  
+ 46,95 PLN
Cena srebra (XAG-PLN)
124,64 PLN/oz
  
+ 4,67 PLN

Możesz chcieć również przeczytać