Stwórz nowe powiadomienie cenowe

Rekordowy rok dla Perth Mint. Australijski Kangur 2022 już w sprzedaży!

Autorem artykułu jest Dagmara Mierzejek – opublikowano w kategorii Komentarze rynkowe TavexNews dnia 16.11.2021
Cena złota (XAU-PLN)
9727,52 PLN/oz
  
+ 83,16 PLN
Cena srebra (XAG-PLN)
116,03 PLN/oz
  
+ 0,71 PLN
TavexNews: Rekordowy rok dla Perth Mint. Australijski Kangur 2022 już w sprzedaży!

Złoty Australijski Kangur i rekordowy rok dla Perth Mint

Z najnowszego raportu mennicy Perth Mint wynika, że w roku finansowym 2020-2021 australijski gigant z obszaru rynku złota odnotował rekordowy zysk operacyjny w wysokości 56 milionów dolarów przy łącznym obrocie na poziomie 26,35 miliardów dolarów. Osiągnięty rezultat jest najwyższy od początku 122-letniej działalności mennicy w Perth.

Co stoi za rewelacyjnymi wynikami mennicy Perth Mint?

Australijski minister Bill Johnston ocenił, że „jest to znakomity wynik uzyskany przez Perth Mint i wyraz uznania dla przeszło 500 pracowników, którzy ugruntowali status mennicy w roli światowego lidera w dziedzinie metali szlachetnych. Perth Mint eksportuje złoto z Australii Zachodniej do reszty świata od ponad wieku w bezpieczny, wydajny i zrównoważony sposób. Rekordowe wyniki są zasługą wysoce profesjonalnego zespołu Perth Mint, który sprostał wyzwaniom związanym z pandemią COVID-19”.

Czy w przyszłym roku padnie kolejny rekord? Mimo że 2021 rok w dużej mierze upłynął pod znakiem wychodzenia gospodarek z pandemicznego kryzysu, jego skutki w dalszym ciągu są – i dużo wskazuje, że jeszcze przez długi czas będą – odczuwalne na wielu płaszczyznach. Konsekwencje poluzowanej do granic możliwości polityki monetarnej w połączeniu z ogromnymi bodźcami fiskalnymi, zaburzenia w łańcuchach dostaw oraz rosnące ceny surowców energetycznych – wszystko to sprawia, że na próżno szukać sygnałów powrotu do normalności. W tej sytuacji zainteresowanie fizycznym złotem inwestycyjnym – w tym produktami mennicy Perth Mint – wciąż pozostaje na bardzo wysokim poziomie. Od początku 2021 roku firma Tavex sprzedała aż 73% więcej złotych monet Australian Kangaroo – flagowego produktu australijskiego giganta z rynku złota – względem całego 2020 roku.

Złoty Australijski Kangur 2022 dostępny w Tavex od ręki

A skoro o Złotym Australijskim Kangurze mowa – najnowsza seria jednej z najpopularniejszych monet bulionowych na świecie jest już dostępna w Tavex. Jako wieloletni partner Perth Mint z przyjemnością zawiadamiamy, że jako pierwsi w Polsce oferujemy Australijskiego Kangura 2022 od ręki. Żeby nabyć monetę wystarczy złożyć zamówienie za pośrednictwem strony internetowej lub udać się do jednego z oddziałów. Nie zwlekaj ani chwili dłużej i już dziś przekonaj się o jakości produktów Perth Mint na własne oczy!

Możesz chcieć również przeczytać