Stwórz nowe powiadomienie cenowe

Rewelacyjne wyniki Perth Mint! Premiera najnowszej serii topowego produktu australijskiej mennicy

Autorem artykułu jest Aleksandra Olbryś – opublikowano w kategorii Komentarze rynkowe TavexNews dnia 04.12.2020
Cena złota (XAU-PLN)
9261,61 PLN/oz
  
+ 1,63 PLN
Cena srebra (XAG-PLN)
123,09 PLN/oz
  
- 3,50 PLN
TavexNews: Rewelacyjne wyniki Perth Mint! Premiera najnowszej serii topowego produktu australijskiej mennicy

Listopadowe zawirowania na globalnych rynkach doprowadziły do największego miesięcznego spadku cen złota od czterech lat (-5,4%).

Listopadowe spadki okazją do ulokowania kapitału w złocie

Wszechobecny, listopadowy optymizm związany z produkcją szczepionki na COVID-19 odbił się na rynku złota, które w krytycznym momencie spadło poniżej poziomu 1800 USD/oz. Mimo chwilowego osłabienia atrakcyjności metalu, które doprowadziło do częściowej wyprzedaży, wielu inwestorów długoterminowych upatrzyło w spadku cen okazji do zakupu.

Wyjątkowo dobry miesiąc dla Perth Mint

Wieloletni partner firmy Tavex – australijska mennica Perth Mint – oznajmiła, że sprzedaż złotych produktów inwestycyjnych w listopadzie wzrosła ponad dwukrotnie w porównaniu z październikiem. Kluczową rolę odegrał popyt międzynarodowych klientów, w szczególności naszych zachodnich sąsiadów – Niemiec.

Ubiegłomiesięczna sprzedaż złotych sztabek i monet inwestycyjnych wzrosła do 84 158 uncji!

Tak dobry rezultat jest równoznaczny z najlepszym wynikiem od kwietnia tego roku. Sprzedaż złota inwestycyjnego przez australijskiego giganta wzrosła o 119% w ujęciu miesiąc do miesiąca i aż 55% w porównaniu z analogicznym miesiącem ubiegłego roku.

Rosnąca rola złota jako zabezpieczenia kapitału

Wzrost sprzedaży odzwierciedla nastawienie inwestorów do długoterminowych fundamentów wspierających złoto w roli bezpiecznej przystani – ocenił Analityk IG Markets – Kyle Rodda. „Inwestorzy skorzystali z okazji do zakupu metalu po niższej cenie, w celu zabezpieczenia kapitału przed niższymi stopami procentowymi i prawdopodobieństwem wystąpienia wyższej inflacji”.

Dotychczasowa, akomodacyjna polityka pieniężna, oparta na QE, respektowana przez większość rządów i banków na całym świecie doprowadziła do wprowadzenia potężnego bodźca na rynki finansowe. Obecność dodatkowej gotówki w obiegu w połączeniu z utrzymaniem bardzo niskich realnych stóp procentowych wpłynęła na zdecydowany wzrost cen złota w USD od początku roku na poziomie przewyższającym 21%.

Dyrektor Naczelny Minted Products – Neil Vance – wskazał, że: wprowadzenie na rynek serii monet Kangaroo doskonale zbiegło się w czasie z rozpoczęciem spadkowych tendencji złota w drugiej połowie listopada”.

Mowa tu o najnowszej serii jednej z najpopularniejszych monet bulionowych na świecie, a mianowicie Australijskim Kangurze!

Nowy Australijski Kangur już w sprzedaży!

Australijski Kangur jest dostępny w ofercie firmy Tavex, która jako oficjalny partner mennicy Perth Mint oferuje klientom dostępność monety od ręki! Żeby nabyć Australijskiego Kangura wystarczy złożyć zamówienie za pośrednictwem strony internetowej lub udać się do jednego z oddziałów stacjonarnych.

Cena złota (XAU-PLN)
9261,61 PLN/oz
  
+ 1,63 PLN
Cena srebra (XAG-PLN)
123,09 PLN/oz
  
- 3,50 PLN

Możesz chcieć również przeczytać