Stwórz nowe powiadomienie cenowe

Rewelacyjne wyniki Perth Mint! Premiera najnowszej serii topowego produktu australijskiej mennicy

Autorem artykułu jest Aleksandra Olbryś – opublikowano w kategorii Komentarze rynkowe TavexNews dnia 04.12.2020
Cena złota (XAU-PLN)
8119,64 PLN/oz
  
- 188,66 PLN
Cena srebra (XAG-PLN)
98,02 PLN/oz
  
- 3,37 PLN
TavexNews: Rewelacyjne wyniki Perth Mint! Premiera najnowszej serii topowego produktu australijskiej mennicy

Listopadowe zawirowania na globalnych rynkach doprowadziły do największego miesięcznego spadku cen złota od czterech lat (-5,4%).

Listopadowe spadki okazją do ulokowania kapitału w złocie

Wszechobecny, listopadowy optymizm związany z produkcją szczepionki na COVID-19 odbił się na rynku złota, które w krytycznym momencie spadło poniżej poziomu 1800 USD/oz. Mimo chwilowego osłabienia atrakcyjności metalu, które doprowadziło do częściowej wyprzedaży, wielu inwestorów długoterminowych upatrzyło w spadku cen okazji do zakupu.

Wyjątkowo dobry miesiąc dla Perth Mint

Wieloletni partner firmy Tavex – australijska mennica Perth Mint – oznajmiła, że sprzedaż złotych produktów inwestycyjnych w listopadzie wzrosła ponad dwukrotnie w porównaniu z październikiem. Kluczową rolę odegrał popyt międzynarodowych klientów, w szczególności naszych zachodnich sąsiadów – Niemiec.

Ubiegłomiesięczna sprzedaż złotych sztabek i monet inwestycyjnych wzrosła do 84 158 uncji!

Tak dobry rezultat jest równoznaczny z najlepszym wynikiem od kwietnia tego roku. Sprzedaż złota inwestycyjnego przez australijskiego giganta wzrosła o 119% w ujęciu miesiąc do miesiąca i aż 55% w porównaniu z analogicznym miesiącem ubiegłego roku.

Rosnąca rola złota jako zabezpieczenia kapitału

Wzrost sprzedaży odzwierciedla nastawienie inwestorów do długoterminowych fundamentów wspierających złoto w roli bezpiecznej przystani – ocenił Analityk IG Markets – Kyle Rodda. „Inwestorzy skorzystali z okazji do zakupu metalu po niższej cenie, w celu zabezpieczenia kapitału przed niższymi stopami procentowymi i prawdopodobieństwem wystąpienia wyższej inflacji”.

Dotychczasowa, akomodacyjna polityka pieniężna, oparta na QE, respektowana przez większość rządów i banków na całym świecie doprowadziła do wprowadzenia potężnego bodźca na rynki finansowe. Obecność dodatkowej gotówki w obiegu w połączeniu z utrzymaniem bardzo niskich realnych stóp procentowych wpłynęła na zdecydowany wzrost cen złota w USD od początku roku na poziomie przewyższającym 21%.

Dyrektor Naczelny Minted Products – Neil Vance – wskazał, że: wprowadzenie na rynek serii monet Kangaroo doskonale zbiegło się w czasie z rozpoczęciem spadkowych tendencji złota w drugiej połowie listopada”.

Mowa tu o najnowszej serii jednej z najpopularniejszych monet bulionowych na świecie, a mianowicie Australijskim Kangurze!

Australijski Kangur 2021 już w sprzedaży!

Australijski Kangur 2021 już jest dostępny w ofercie firmy Tavex, która jako oficjalny partner mennicy Perth Mint pierwsza w Polsce oferuje klientom dostępność monety od ręki! Żeby nabyć Australijskiego Kangura 2021 wystarczy złożyć zamówienie za pośrednictwem strony internetowej lub udać się do jednego z warszawskich oddziałów zlokalizowanych przy ul. Świętokrzyskiej 32 i w Centrum Praskim Koneser lub katowickiego oddziału przy ul. 3 Maja 18.

Cena złota (XAU-PLN)
8119,64 PLN/oz
  
- 188,66 PLN
Cena srebra (XAG-PLN)
98,02 PLN/oz
  
- 3,37 PLN

Możesz chcieć również przeczytać