Stwórz nowe powiadomienie cenowe

Skarb Fenn'a o wartości miliona dolarów odnaleziony po 10 latach poszukiwań!

Autorem artykułu jest Aleksander – opublikowano w kategorii Komentarze rynkowe TavexNews dnia 07.06.2020
Cena złota (XAU-PLN)
9335,99 PLN/oz
  
- 207,89 PLN
Cena srebra (XAG-PLN)
110,15 PLN/oz
  
- 4,87 PLN

Tajemnica, która od 10 lat dręczyła społeczność poszukiwaczy skarbów, w końcu została rozwiązana – milionowy skarb Fenn’a został odnaleziony!

Skarb o wartości 1 miliona dolarów

Słynny kolekcjoner dzieł sztuki i antyków – Forrest Fenn – potwierdził w niedzielnym wywiadzie dla Santa Fe New Mexican, że ktoś znalazł skrzynię z brązu, którą ten pochował w Rocky Mountain ponad dziesięć lat temu.

Odkrycie skarbu o wartości miliona dolarów w złocie i klejnotach zostało potwierdzone zdjęciem, które poszukiwacz wykonał i nadesłał kolekcjonerowi. Człowiek, który odnalazł skarb, nie chciał jednak zdradzić swoich personaliów – podał jedynie, że pochodzi ze wschodu kraju.

Mimo rozwiązania tajemnicy, Forrest Fenn nie zdradził lokalizacji, w której znajdował się skarb i w oświadczeniu na swojej stronie internetowej tak skomentował sprawę: „Fortuna znajdowała się pod baldachimem gwiazd, w bujnej i zalesionej roślinności Gór Skalistych i w żaden, nawet najmniejszy sposób nie zmieniła swojej lokalizacji, odkąd ukryłem ją tam ponad 10 lat temu. (…) Nie znam osoby, która ją odnalazła – wiem tylko, że wiersz z mojej książki doprowadził odkrywcę do dokładnego miejsca.”.

Forrest Fenn – 10 lat poszukiwań skarbu

Przez ostatnie 10 lat tajemnica skarbu Fenn’a rozbudziła wyobraźnie setek tysięcy poszukiwaczy.  Wyścig rozpoczął się w 2010 roku, kiedy to Fenn opublikował wskazówki dotyczące miejsca ukrycia fortuny – zrobił to w 24-wierszowym poemacie w swojej autobiografii „The Thrill of the Chase”. Forrest twierdził, że ukrył skarb po to, aby dać ludziom szansę na rozpoczęcie staroświeckiej przygody i wyprawy po bogactwo.

Na przestrzeni lat wiele osób odrzuciło możliwość istnienia skarbu, uznając go jako jedną wielką mistyfikację. Według Santa Fe New Mexican, szacuje się jednak, że zagadkę próbowało rozwiązać nawet 350 tysięcy osób! Wyprawa na poszukiwanie skarbnicy była niekiedy ostatnią, jaką niektórzy z nich podjęli w życiu, bowiem istnieje co najmniej 5 potwierdzonych przypadków zgonów w trakcie poszukiwania skrzyni z fortuną.

Na koniec tej przygody, w oświadczeniu na swojej stronie internetowej Forrest Fenn pogratulował wszystkim tym, którzy przez lata podjęli się poszukiwań. Zapytany przez swoją rodzinną gazetę o to, jak czuje się teraz, gdy zagadka została rozwiązana, odpowiedział: „Nie wiem, pół na pół. Jestem szczęśliwy i dumny, ale też smutny, że wyścig dobiegł końca.”.

Możesz chcieć również przeczytać