Stwórz nowe powiadomienie cenowe

Wzrostowy trend cen złota jeszcze długo będzie niezagrożony – DailyFX.com

Autorem artykułu jest Aleksander – opublikowano w kategorii Komentarze rynkowe TavexNews dnia 09.06.2020
Cena złota (XAU-PLN)
9263,44 PLN/oz
  
+ 3,46 PLN
Cena srebra (XAG-PLN)
123,11 PLN/oz
  
- 3,47 PLN
Wzrostowy trend cen złota jeszcze długo będzie niezagrożony – DailyFX.com

Rosnące nadzieje na to, że globalna ekonomia doświadczy nagłego i wyraźnego odrodzenia po tym, jak została wręcz zdewastowana przez pandemię koronawirusa, niewątpliwie wpłyną na ceny złota – jednak pewien zespół badawczy zauważył, że sytuacja gospodarcza jest jeszcze na tyle niepewna, żeby ceny złota mogły spokojnie rosnąć.

Rollercoaster cen złota na początku czerwca

Po blisko 3% spadkach cen w pierwszy piątek czerwca 2020 roku, złotu udało się z powrotem osiągnąć bezpieczny poziom 1 700 USD za uncję. I chociaż przez ostatnie dwa miesiące rynek złota dzielnie próbował nabrać impetu, na łamach opublikowanego w poniedziałek raportu o złocie analitycy DailyFX.com stwierdzili, że ceny kruszcu nadal są jeszcze daleko od sytuacji, w której tendencja wzrostowa zostanie zatrzymana.

Analitycy twierdzą, że – patrząc perspektywicznie – ceny złota muszą spokojnie przekroczyć granicę krytyczną w okolicy 1 795 USD za uncję, zanim na dobre rozpocznie się wyścig w stronę rekordowych poziomów. Z kolei biorąc pod uwagę podstawy inwestycji zespół zauważa, że w najbliższym czasie rynek może być jednak podatny na presję sprzedażową w związku z tym, że wpływ koronawirusa na globalną ekonomię swój szczyt najprawdopodobniej ma już za sobą.

Gospodarka i rynek złota po pandemii koronawirusa

Wciąż jednak nie jest jasne, jak do końca roku będzie wyglądała działalność gospodarcza na całym świecie. Analitycy zauważają istnienie ryzyka w postaci przedłużonego czasu powrotu do normalności – nawet pomimo piątkowych zapewnień rządu USA o tym, że w maju utworzono 2,5 miliona miejsc pracy, co znacznie przekroczyło oczekiwania społeczeństwa. W raporcie napisali, że: „Zagrożenie przedłużającym się ożywieniem gospodarczym może stać się bardziej widoczne, jeśli zasady dystansu społecznego będą obowiązywać aż do końca roku.”.

Pomimo krótkoterminowych wyzwań DailyFX oczekuje, że królewski kruszec pozostanie w trendzie wzrostowym: „Cena złota może nadal wykazywać tendencję zwyżkową, ponieważ pandemia COVID-19 mocno osłabiła ogólne zaufanie inwestorów, a ich obawy przed przedłużającym się ożywieniem mogą jeszcze bardziej zwiększyć atrakcyjność tego kruszcu, zwłaszcza gdy główne banki centralne wypływają ze swoją polityką pieniężną na nieznane dotąd nikomu wody.”.

Cena złota (XAU-PLN)
9263,44 PLN/oz
  
+ 3,46 PLN
Cena srebra (XAG-PLN)
123,11 PLN/oz
  
- 3,47 PLN

Możesz chcieć również przeczytać