Stwórz nowe powiadomienie cenowe

Nowo odkryte złoża złota w Indiach – 3000 ton rudy złota

Autorem artykułu jest Aleksander – opublikowano w kategorii Komentarze rynkowe TavexNews dnia 06.03.2020
Cena złota (XAU-PLN)
9549,27 PLN/oz
  
+ 16,81 PLN
Cena srebra (XAG-PLN)
121,07 PLN/oz
  
+ 1,31 PLN
Złoża złota w Indiach!

Indie wyjawiły szczegóły odkrycia złota w Uttar Pradesh po sobotniej wypowiedzi jednego z urzędników, który udostępnił opinii publicznej informację o znalezieniu złoża zawierającego ponad 3000 ton rudy złota. Odkrycie wywołało lawinę aktywności w mediach społecznościowych!

Szef Departamentu Górnictwa w stanie Uttar Pradesh oznajmił, że Departamenty Federalne i Stanowe odkryły ślady złota w północnym dystrykcie Sonbhadra w stanie Uttar Pradesh po ponad 10 latach obserwacji tego obszaru! Roshan Jacob wyjawił agencji prasowej Reuters, że na dwóch obszarach w regionie znaleziono około 3000 ton rudy złota. Dodał również, że poziom stężenia złota w tym obszarze wynosił około 3 gramów na tonę rudy.

Z danych opartych na indyjskich badaniach geologicznych (GSI) wynika jednak, że całkowita waga złota, które można byłoby wydobyć z tego regionu, oscyluje w okolicach 160 kilogramów. „GSI nie oszacowało takiego ogromnego zasobu złoża złota”, powiedział w oświadczeniu Roshan Jacob.

Jak wygląda rynek złota w Indiach?

Indie, drugi co do wielkości konsument złota na świecie, wydobywają od 2 do 3 ton złota rocznie. Opierają się na kosztownym imporcie w celu zaspokojenia prawie całkowitego popytu na złoto, który w ciągu ostatnich 10 lat wynosił średnio 843 ton rocznie. Zapotrzebowanie kraju na złoto, które swoje zastosowanie znajduje w biżuterii, jako ofiary dla bogów oraz jako element dekoracyjny na wystawnych weselach, kosztowało Indie w ubiegłym roku ponad 31 miliardów dolarów. Dzięki temu kruszec ten jest drugim co do wielkości przedmiotem importu, zaraz po ropie naftowej.

Indie często rozważały plan powtórnego uruchomienia kopalni złota z czasów kolonialnych w południowym stanie Karnataka. Projekt ten nie powiódł się z powodu prognoz niskiej produkcji oraz wysokich kosztów.

Opracowanie na podstawie artykułu kitco.com.

Możesz chcieć również przeczytać