Stwórz nowe powiadomienie cenowe

Kluczowe trendy na światowym rynku złota w 2020

Autorem artykułu jest Aleksander – opublikowano w kategorii Komentarze rynkowe TavexNews dnia 27.02.2020
Cena złota (XAU-PLN)
9727,26 PLN/oz
  
+ 77,50 PLN
Cena srebra (XAG-PLN)
115,96 PLN/oz
  
+ 0,44 PLN
Jerry Hicks z Perth Mint o kluczowych trendach na rynku złota w 2020 roku

Jerry Hicks, Kierownik ds. Rozwoju największego australijskiego producenta złota Perth Mint, w niedawno udzielonym wywiadzie dla kitco.com pokrótce wypowiedział się na temat najważniejszych trendów w 2020 roku na światowym rynku złota.

Perth Mint, największa mennica Australii

Zlokalizowana w zachodniej Australii mennica odpowiedzialna jest za 92% całkowitej produkcji złota w Australii – tym samym plasuje się na trzecim miejscu w rankingu największych producentów złota na świecie. Sławę przyniosła jej m.in. największa moneta ze złota na świecie, która w 2012 roku trafiła do Księgi Rekordów Guinessa. Nasza firma jest oficjalnym dystrybutorem Perth Mint, dlatego bez obaw można dokonać u nas zakupów takich produktów jak Złoty Australijski Kangur – 1 uncja złota czy tych z serii Złotych Australijskich Lunarów.

Przegląd trendów w złocie na 2020 rok

RYNKI FINANSOWE:
Istnieje ogólna tendencja do przenoszenia większości aktywów papierowych na aktywa fizyczne oraz “odchodzenie” od dolara amerykańskiego.

NIEMCY:
W 2019 roku uznawane za europejski “napęd przemysłowy” Niemcy, których gospodarka należy do grupy posiadających największe ilości złota na świecie, zakupiły rekordową liczbę australijskich złotych monet. Było to częściowo spowodowane decyzją rządu niemieckiego o obniżeniu progów transakcji na złocie.

CHINY:
Według Hicksa Chiny prześcignęły Indie, które znajdują się na pierwszej pozycji jeśli chodzi o import złota na świecie, w ilości złota znajdującej się w posiadaniu osób prywatnych. Tendencja ta prawdopodobnie utrzyma się, zwłaszcza z powodu kryzysu zdrowotnego, spowodowanego niedawnym wybuchem epidemii koronawirusa COVID-19.

INDIE:
Podczas gdy import złota do Indii pozostaje wysoki, popyt na złoto znacznie spadł w ostatnich latach. Taka sytuacja jest konsekwencją nałożenia przez indyjski rząd cła importowego na złoto w wysokości 12,5%. Jako produkt importowy złoto w Indiach plasuje się na drugim miejscu, zaraz po ropie naftowej. Rząd Indii dąży do ograniczenia rezerwy walutowej tego kraju ze względu na import złota (uwaga: takie działanie stanowi przeciwieństwo chińskiej polityki).

Możesz chcieć również przeczytać