Stwórz nowe powiadomienie cenowe

Nowa metoda dostawy w Tavex – odbiór zamówienia w wybranym punkcie!

Autorem artykułu jest Aleksandra Olbryś – opublikowano w kategorii Komunikaty dnia 13.07.2020
Cena złota (XAU-PLN)
9807,81 PLN/oz
  
+ 145,84 PLN
Cena srebra (XAG-PLN)
115,72 PLN/oz
  
- 1,42 PLN
Nowa metoda dostawy w Tavex – odbiór zamówienia w wybranym punkcie!

Od momentu rozpoczęcia działalności firma Tavex stara się stale ulepszać i rozwijać oferowane usługi tak, aby w jak największym stopniu sprostać Waszym oczekiwaniom.

Nowa metoda dostawy – odbiór w punkcie!

Jeszcze niedawno oferowaliśmy dwie, a tak naprawdę trzy możliwości zakupu metali szlachetnych lub walut:

  • gotówkową transakcję bezpośrednią, tj. w całości przeprowadzaną w oddziałach stacjonarnych;
  • zakup przez sklep internetowy i płatność przelewem, a następnie osobisty odbiór zamówienia w oddziale;
  • zakup i płatność przez internet, jednak z wysyłką zamówienia kurierem Pocztex 24 lub FedEx 24 pod wskazany adres.

W styczniu tego roku miało miejsce otwarcie nowego oddziału w Warszawie – w Centrum Praskim Koneser – który ułatwił klientom mieszkającym w stolicy, lecz po prawej stronie Wisły, stacjonarne dokonywanie zakupów. Doskonale zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że nasi klienci to nie tylko sami Warszawiacy, a wręcz rosnąca popularność ostatniej z wymienionych opcji realizacji transakcji sprawiła, że aktualnie w złoto zaopatruje się u nas cała Polska (co szczególnie można było odczuć w najcięższym okresie pandemii koronawirusa, gdzie konkurencyjni dealerzy nie posiadali żadnych zapasów złota), a także umożliwiła nam zdobycie ogromnego zaufania wśród klientów z całego kraju. Bardzo Wam dziękujemy!

Odbierz zamówienie w wybranym punkcie odbioru

Nie wszyscy klienci są jednak przekonani co do wizyty kuriera u siebie w domu, a na domiar złego nie mają możliwości odebrać zamówienia osobiście w Warszawie, Katowicach, Gdyni, Wrocławiu, Lublinie, Poznaniu czy Łodzi. Poza tym po prostu nie zawsze możemy sobie pozwolić na przesiedzenie w domu cały dzień w oczekiwaniu na wizytę dostawcy. Jak sprawić, aby wszyscy mieli możliwość szybkiego i wygodnego złożenia zamówienia, bez konieczności wychodzenia z domu?

W końcu pojawiło się odpowiednie rozwiązanie – od lipca możecie zakupić wybrany produkt inwestycyjny lub walutę przez sklep internetowy, a następnie odebrać go w wybranym punkcie odbioru na terenie całej Polski.

Metody dostawy w Tavex

Jak zamówić złoto, srebro lub walutę z odbiorem w punkcie?

Zamówienie z odbiorem w punkcie praktycznie niewiele różni się od zamówienia z dostawą kurierem lub odbiorem osobistym. Jedyna zmiana to oczywiście zaznaczenie opcji „Odbiór w punkcie (Żabka, Ruch i inne) – 20,00 PLN w części „Wybierz metodę dostawy” (na etapie „Szczegóły transakcji”), po uprzednim wprowadzeniu danych osoby zamawiającej. Dodatkowo trzeba zwrócić uwagę na ograniczenie, które zostało przez nas narzucone ze względów bezpieczeństwa – do punktu odbioru można zamówić jedynie produkty lub waluty o równowartości do 65 000 PLN. Jeśli chcesz złożyć większe zamówienie, wybierz dostawę kurierem pod wskazany adres (np. do domu) lub odbiór osobisty w oddziale, a w przypadku bardzo dużych zamówień – o równowartości powyżej 120 000 PLN – skontaktuj się z nami w celu ustalenia możliwości transportu indywidualnego.

Aby wygodnie znaleźć punkt, w którym chcemy odebrać zamówienie, po zaznaczeniu wspomnianej opcji należy przejść do mapy Polski poprzez „Kliknij tutaj, aby znaleźć punkt na mapie” – wówczas pojawi się okienko, gdzie po wpisaniu wybranej nazwy ulicy, nazwy miejscowości lub jej kodu pocztowego zobaczymy wszystkie możliwe punkty odbioru, które znajdują się najbliżej podanej lokalizacji. Punkty odbioru można filtrować, tj. wybrać tylko konkretne placówki, które nas interesują. Domyślnie, dzięki opcji „Pokaż wszystkie”, wyświetlane jest każde potencjalne miejsce odbioru. Należą do nich:

  • placówki pocztowe Poczty Polskiej;
  • stacje paliw Orlen;
  • automaty Smartbox w marketach (Biedronka, Carrefour itp.);
  • kioski Ruchu;
  • sklepy Żabka.

Aby wybrać konkretny lokal do odbioru wystarczy kliknąć na jego ikonę i zatwierdzić wybór przyciskiem „Wybierz”. Jeśli wszystko wykonamy poprawnie, skrócone dane wybranego punktu – a dokładniej mówiąc jego nazwa oraz ulica, przy której się znajduje – wyświetlą się pod polem „Wybrany punkt odbioru”.

Tavex – punkty odbioru zamówienia w całej Polsce!

Koszty dostawy zamówienia do punktu odbioru są dokładnie takie same, jak koszty dostawy kurierem pod wskazany adres. W przypadku złota i srebra cena jest stała i wynosi 20 PLN. W przypadku zamówienia walut, koszt wynosi 20 PLN dla zamówień o równowartości do 10 000 PLN.

Po wybraniu placówki należy postępować tak, jak w przypadku każdego innego zamówienia w naszym sklepie internetowym, tj. zaznaczyć potwierdzenie zapoznania się z regulaminem, kliknąć przycisk „Potwierdź zamówienie”, a następnie opłacić produkty zwykłym przelewem bankowym (przelewem przez internet) i oczekiwać na potwierdzenie nadania paczki oraz finalnie na informację o możliwości jej odbioru w wybranym punkcie.

Serdecznie zapraszamy do przetestowania nowej opcji dostawy – odbiór w punkcie!

Możesz chcieć również przeczytać