Stwórz nowe powiadomienie cenowe

Jak pomóc Ukrainie kupując hrywnę ukraińską?

Autorem artykułu jest Gabriela Kozien – opublikowano w kategorii Komunikaty dnia 28.02.2022
Cena złota (XAU-PLN)
8095,59 PLN/oz
  
- 23,46 PLN
Cena srebra (XAG-PLN)
96,91 PLN/oz
  
- 1,30 PLN
Jak pomóc Ukrainie?

Konieczność ucieczki mieszkańców Ukrainy z terytorium swojego kraju, spowodowana agresją ze strony Rosji, doprowadziła do tego, że w naszych zasobach pojawiają się coraz większe ilości hrywny ukraińskiej, czyli oficjalnej waluty Ukrainy. Wynika to z faktu, iż wiele z uciekających osób po prostu nie dysponuje innymi pieniędzmi oprócz waluty, którą zaledwie kilka dni temu swobodnie posługiwali się każdego dnia. Po przekroczeniu granicy z Polską zamiana hrywien na złotówki to dla nich szansa na posiadanie środków do życia akceptowanych w naszym kraju, w czym bardzo ich wspieramy – jako jeden z ostatnich kantorów w Polsce umożliwiamy taką wymianę, jednocześnie nic na tym nie zarabiając.


 Aktualizacja – 11.03.2022 r. godz. 9.00

Jako firma cieszymy się, że możemy nieprzerwanie kontynuować wymianę hrywien i w ten sposób wspierać obywateli Ukrainy. Jednocześnie ze względu na ogromne ilości, które już skupiliśmy i ograniczone możliwości wprowadzamy niewielką różnicę między ceną skupu i sprzedaży.

Dziękujemy za wsparcie akcji i dołożenie swojej cegiełki!

  • 102 miliony hrywien skupione od naszych wschodnich sąsiadów do tej pory
  • 60 milionów hrywien kupionych przez Was

Aktualizacja – 07.03.2022 r. godz. 14:00

Jeśli planujesz nabyć hrywny ukraińskie stacjonarnie w wybranym oddziale, możesz to zrobić bez kolejki – po prostu wejdź do oddziału i dokonaj transakcji w zamkniętej kasie. Możesz z niej również skorzystać, jeśli chcesz kupić lub sprzedać złoto, srebro, platynę lub inne waluty.

Bardzo długie kolejki, które od kilku dni gromadzą się pod naszymi punktami wymiany, dotyczą obsługi w otwartych kasach, gdzie kierujemy obywateli Ukrainy, którzy chcą wymienić hrywny na złotówki – ta sytuacja obrazuje skalę problemu, z jakim przyszło zmierzyć się potrzebującym Ukraińcom.


Aktualizacja – 04.03.2022 r. godz. 18:00

Jeśli chcesz wesprzeć naszą akcję i nabyć hrywny ukraińskie, zachęcamy do złożenia zamówienia internetowego i skorzystania z jednej z form dostawy wysyłkowej, o których wspomnieliśmy w treści artykułu. Na poniższym filmie możesz sprawdzić, w jaki sposób zamówić walutę za pośrednictwem naszej strony internetowej. Jest to o tyle wygodny sposób, że możesz pomóc bez wychodzenia z domu!


Jak pomóc Ukrainie kupując hrywny?

W obecnej sytuacji możliwości zbytu hrywny ukraińskiej są dla nas bardzo ograniczone, m.in. przez znikomy kontakt z lokalnymi partnerami, jak również brak turystów wyjeżdzających do Ukrainy. Stwarza to ryzyko, iż w niedalekiej przyszłości mogłyby wystąpić problemy z dalszym skupem hrywien ukraińskich, co w konsekwencji mogłoby skutkować koniecznością odmowy przyjęcia waluty od osób, które naprawdę potrzebują ją wymienić – czego naturalnie chcielibyśmy uniknąć.

Razem możemy więcej

Mając powyższe na uwadze zwracamy się do Was – naszych klientów – o wsparcie, w którym liczy się każda złotówka! Nasze możliwości finansowe nie są nieograniczone, dlatego żeby móc nieprzerwanie kontynuować skup, potrzebujemy też móc sprzedawać hrywnę i w związku z tym ustawiliśmy sztywny kurs 11 PLN za 100 UAH (aktualizacja 9.03.2022) zarówno w przypadku skupu, jak i sprzedaży. Coraz więcej organizacji informuje o przesycie niektórych kategorii darów, takich jak ubrania, jedzenie czy niektóre leki, dlatego gorąco zachęcamy do wybierania tych mniej oczywistych form pomocy.

Aktualizacja: 4 min temu