Stwórz nowe powiadomienie cenowe

Płatności za złoto i waluty - od teraz również BLIKiem!

Autorem artykułu jest Aleksander – opublikowano w kategorii Komunikaty dnia 11.07.2017
Cena złota (XAU-PLN)
9795,05 PLN/oz
  
+ 139,22 PLN
Cena srebra (XAG-PLN)
115,72 PLN/oz
  
- 1,27 PLN
Płatność telefonem poprzez BLIK w Tavex

Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych klientów, staramy się wprowadzać możliwie wygodne sposoby wymiany waluty, tak aby była ona jak najszybsza, najwygodniejsza i najtańsza. W tym celu wraz z płatności imoje ING wprowadziliśmy możliwość płacenia BLIKiem — nowoczesnym rozwiązaniem wdrażanym przez Polski System Płatności.

Jak działa BLIK?

BLIK to system płatności, który jest udostępniany w aplikacjach kilku największych banków w Polsce. W skrócie — płatności BLIKiem polegają na wygenerowaniu jednorazowego, 6-cyfrowego kodu ważnego przez 2 minuty. Po jego wygenerowaniu podajemy go sprzedawcy lub wpisujemy w internetowym systemie płatności bądź w bankomacie. Po przetworzeniu kodu, na ekranie naszego smartfona pojawia się zapytanie o autoryzację transakcji i zazwyczaj potwierdzenie jej własnym PINem.

Dlaczego BLIK?

Swoją rosnącą popularność BLIK zawdzięcza kilku swoim niepowtarzalnym cechom. Po pierwsze — bezpieczeństwo. Dzięki jednorazowości kodów i każdorazowej osobistej autoryzacji transakcji mamy pewność, że nikt nie przechwyci naszych danych (jak mogłoby to mieć miejsce w przypadku kart kredytowych). Po drugie — wygoda. W wielu miejscach znacznie szybciej i wygodniej podać 6-cyfrowy kod niż czekać na odczyt karty lub wpisywać jej długie numery. Po trzecie – niższe koszty transakcyjne. Nowoczesny system transakcyjny plus brak prowizji zagranicznych operatorów (BLIK to póki co system działający tylko w Polsce) pozwalają na niższe koszty dla akceptantów — co z kolei przekłada się na niższe koszty dla klientów! Dodatkową korzyścią dla klientów Tavex jest fakt, że prowizja za płatność BLIKiem (czyli 0,45% wartości transakcji) jest istotnie niższa niż prowizje za wypłaty w obcych bankomatach np. w bardzo popularnym Koncie Za Zero w PKOBP koszt wypłaty z bankomatów innych niż PKOBP wynosi 3% wartości wypłacanych środków. W takiej sytuacji oszczędność na każdych 100 EUR, za które zapłacimy BLIKiem zamiast wypłacając w bankomacie to ponad 8 złotych!

Jak płacić BLIKiem w Tavex?

W trakcie dokonywania transakcji należy powiedzieć, że chcemy płacić BLIKiem. Wtedy kasjer poda dokładną sumę do zapłacenia za zamówienie. Po jej zaakceptowaniu poprosi o numer BLIK, który należy wygenerować w aplikacji mobilnej swojego banku i odczytać ją kasjerowi.

Jeśli kwota się zgadza — potwierdzamy PINem i odbieramy zamówioną walutę!

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości dotyczących płatności BLIKiem — nasi kasjerzy z przyjemnością pomogą przejść przez proces transakcji.

Możesz chcieć również przeczytać