Stwórz nowe powiadomienie cenowe

Perspektywy dla rynku złota w II połowie 2020 roku – George Milling-Stanley

Autorem artykułu jest Aleksander – opublikowano w kategorii Komentarze rynkowe TavexNews dnia 25.06.2020
Cena złota (XAU-PLN)
9231,67 PLN/oz
  
+ 78,86 PLN
Cena srebra (XAG-PLN)
124,50 PLN/oz
  
+ 5,44 PLN
Perspektywy dla rynku złota w II połowie 2020 roku – G. Milling-Stanley

W ostatnim czasie pojawia się coraz więcej przesłanek związanych z optymistycznym nastawieniem analityków i inwestorów do sytuacji na rynku złota w drugiej połowie bieżącego roku.

Czy ceny złota będą rosły w drugiej połowie 2020 roku?

Według George’a Milling-Stanley’a – Głównego Stratega ds. Rynku Złota w State Street Global Advisors – królewski kruszec doskonale odnajdzie się w otoczeniu niskich stóp procentowych i rekordowo wysokich cen na rynku akcji, spowodowanych sztucznymi stymulacjami na globalnych rynkach.

Ostatni tydzień był wyjątkowo dobry dla złota – obserwowaliśmy gwałtowny wzrost cen kruszcu do niemal najwyższego poziomu od 8 lat. Ale to nie koniec dobrych wiadomości dla rynku. W ostatnim wywiadzie, George Milling-Stanley powiedział, że spodziewa się dalszego wzrostu cen kruszcu w drugiej połowie bieżącego roku.

Jestem przekonany, że do końca tego roku zobaczymy wyższe ceny. O ile wyższe? To jest pytanie, nad którym wszyscy powinniśmy się aktualnie zastanawiać.” – powiedział strateg.

Czy przekroczenie granicy 2000 USD za uncję złota jest prawdopodobne?

Mimo, że strateg w podstawowym scenariuszu nie przewiduje, aby ceny złota przekroczyły 2000 USD za uncję, nie wyklucza takiej możliwości, wskazując, że wspomniany poziom nie jest nieosiągalny. Milling-Stanley dodał również, że w świecie zdominowanym przez niepewność i zmienność, złoto jak na razie zachowuje się tak, jak powinno.

Czy wzrost cen akcji zagraża aktualnej pozycji złota?

Część inwestorów, obserwując zachodzące na rynku akcji zmiany, wyraziło swoje obawy co do tego, czy złoto w dalszym ciągu będzie odgrywało tak dużą rolę. Milling-Stanley uspokaja jednak, że ożywienie na rynku akcji nie stanowi zagrożenia dla kluczowej pozycji złota w dobrze zdywersyfikowanym portfelu inwestycyjnym. Swoją opinię uargumentował tym, że złoto miało się bardzo dobrze na przestrzeni ostatnich miesięcy, podczas gdy akcje musiały się odbić, co świadczy o jego niskiej korelacji z innymi klasami aktywów.

„Za każdym razem, gdy rynek akcji przygasa, często po początkowym spadku złoto ostatecznie wykazuje tendencję wzrostową.” Strateg wspomniał również, że nie jest przekonany co do trwałości ożywienia na rynkach akcji. 

Wzrost zainteresowania funduszami ETF zabezpieczonymi złotem

Mający miejsce w ostatnim czasie wzrost cen złota jest bezpośrednią przyczyną wzmożonego zainteresowania funduszami typu ETF wśród inwestorów. Milling-Stanley przewiduje, że będzie ono trwało przez resztę roku, z uwagi na podejmowane przez banki centralne na całym świecie działania, które miały wspomóc globalną gospodarkę w obliczu pandemii COVID-19.

Cena złota (XAU-PLN)
9231,67 PLN/oz
  
+ 78,86 PLN
Cena srebra (XAG-PLN)
124,50 PLN/oz
  
+ 5,44 PLN

Możesz chcieć również przeczytać