Stwórz nowe powiadomienie cenowe

US Mint wznowiła działalność

Autorem artykułu jest Aleksander – opublikowano w kategorii Komentarze rynkowe TavexNews dnia 23.04.2020
Cena złota (XAU-PLN)
9263,00 PLN/oz
  
+ 4,27 PLN
Cena srebra (XAG-PLN)
123,11 PLN/oz
  
- 3,46 PLN
Wznowiona działalność US Mint

Po około tygodniowym wstrzymaniu działalności US Mint ogłosiła, że we wtorek 21 kwietnia wznowiła produkcję w uprzednio zamkniętym oddziale w West Point.

US Mint pod naciskiem koronawirusa

Produkcja w mennicy nadal będzie jednak w znacznym stopniu ograniczona przez różnorakie obostrzenia, które mają zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Mennica ogłosiła, że obiekt zlokalizowany w West Point przeszedł dokładną dezynfekcję, której przebieg był zgodny z wytycznymi Centers for Disease Control and Prevention – Agencją Rządu Federalnego Stanów Zjednoczonych, wchodzącą w skład Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej. Dodatkowym środkiem ostrożności jest wdrożenie w życie procedur dotyczących zachowania bezpiecznej odległości.

Nawet, jeśli US Mint nie będzie przez jakiś czas działała na 100% swoich możliwości, sam brak przestoju i wznowienie pracy to bardzo dobra wiadomość dla rynku fizycznego złota. Dlatego z radością przypominamy, iż Tavex ma ofercie od ręki jedną z najbardziej popularnych złotych monet bulionowych na świecie, jaką jest Amerykański Złoty Orzeł 1 oz.

Cena złota (XAU-PLN)
9263,00 PLN/oz
  
+ 4,27 PLN
Cena srebra (XAG-PLN)
123,11 PLN/oz
  
- 3,46 PLN

Możesz chcieć również przeczytać