Stwórz nowe powiadomienie cenowe

Mennica amerykańska US Mint zawiesiła działalność!

Autorem artykułu jest Aleksander – opublikowano w kategorii Komentarze rynkowe TavexNews dnia 16.04.2020
Cena złota (XAU-PLN)
9249,93 PLN/oz
  
- 13,60 PLN
Cena srebra (XAG-PLN)
122,88 PLN/oz
  
- 3,80 PLN
Praca amerykańskiej mennicy US Mint wstrzymana!

Rynek fizycznego złota zmaga się z coraz większymi problemami zaopatrzeniowymi, będącymi konsekwencją pandemii koronawirusa. Do grona podmiotów dotkniętych wirusem dołączyła amerykańska mennica US Mint.

US Mint wstrzymuje pracę

Pod koniec marca zostały zamknięte szwajcarskie rafinerie, które – pod warunkiem przestrzegania licznych obostrzeń – finalnie po 2 tygodniach przerwy mogły wrócić do pracy. Jak powszechnie wiadomo aktualnym centrum pandemii COVID-19 w Stanach Zjednoczonych jest Nowy Jork, w którym na chwilę obecną zakażonych jest ponad 200 000 osób. Taka sytuacja miała znaczący wpływ na decyzję US Mint, która ogłosiła wstrzymanie produkcji w zakładzie w West Point, w stanie Nowy Jork.

W nawiązaniu do środowego oświadczenia mennicy, bezpośrednim powodem wstrzymania działalności jest właśnie nieustannie rosnąca liczba zachorowań na COVID -19. Zaprzestanie produkcji jest jednym ze środków ostrożności, które razem mają przyczynić się do zmniejszenia ryzyka zachorowań wśród pracowników. Zakład w West Point odpowiada za produkcję monet bulionowych ze złota, srebra, platyny oraz palladu. Jest jednym z czterech oddziałów US Mint.

Kiedy US Mint wznowi produkcję?

“Zdrowie i bezpieczeństwo pracowników US Mint zawsze było, jest i będzie moim najwyższym priorytetem.” – oświadczył Dyrektor mennicy David J. Ryder. “To trudna i nieznana nam wcześniej sytuacja, ale decyzje dotyczące US Mint zawsze w pierwszej kolejności będą miały na celu zadbanie o dobro i interesy pracowników.”.

Na chwilę obecną nie ma żadnej informacji dotyczącej ewentualnego terminu wznowienia działań zakładu w West Point. “Produkcja mennicy zostanie wznowiona dopiero wtedy, kiedy uznamy to za bezpieczne.” – powiedział David J. Ryder.

Sprzedaż US Mint na rekordowym poziomie

Według ostatnich danych sprzedażowych, w marcu tego roku US Mint sprzedała 133 000 jednouncjowych złotych monet Amerykańskiego Orła, co jest równoznaczne z najlepszym wynikiem w ciągu ostatnich 3 lat. Jest to niezwykle wysoki rezultat biorąc pod uwagę to, że cały rok 2019 przyniósł sprzedaż tej złotej monety bulionowej na poziomie 108 000 egzemplarzy (marcowa sprzedaż w 2019 oscylowała w okolicach 8500 sztuk). Podobnie sytuacja miała się w pierwszych dwóch tygodniach kwietnia tego roku, kiedy to US Mint sprzedała 56 500 jedno uncjowych monet bulionowych Amerykańskiego Orła. Biorąc pod uwagę ubiegłoroczny wynik z całego kwietnia – tegoroczna sprzedaż wzrosła o 465%.

Aktualnie w ofercie Tavex Amerykański Złoty Orzeł 1 oz. jest dostępny od ręki – w dni robocze monety wysyłamy w 24 godziny od zaksięgowania płatności.

Opracowanie na podstawie artykułu kitco.com.

Cena złota (XAU-PLN)
9249,93 PLN/oz
  
- 13,60 PLN
Cena srebra (XAG-PLN)
122,88 PLN/oz
  
- 3,80 PLN

Możesz chcieć również przeczytać